Nejlepší blogy o tvorbě webových stránek

Nejlepší blogy o tvorbě webových stránek

 

Pokud se věnujete tvorbě webových stránek, bude pro vás jednou z nejdůležitějších věcí vzdělávání se. Když pomineme čtení odborných článků, knih, sledování videonávodů a podobně, bude pro vás velkým přínosem čerpání praktických zkušeností a rad od zkušenějších kolegů a kolegyň, kteří se této problematice věnují. Jakékoliv učení se a rozvoj je nejpřínosnější ve spojení s praxí. To se v dnešní době skvěle pojí dohromady ve formátu jménem blog. Právě zde můžete najít zajímavé rady a tipy z oblasti, která vás zajímá.

Jakých blogů si všímat?

Pokud chcete získat spolehlivé zkušenosti a rady, musíte číst blogy, které vedou zkušení vývojáři. Čím více má toho bloger pracovně „za sebou“, tím cennější a inspirující jeho blog bude. Úspěšní lidé možná začínali tvorbou jednoduchých webů, ale jejich intelekt, nápady a komplexní myšlení dokázalo, že si vybudovali vlastní firmu (zaměřující se přímo problematikou tvorby webů a dalšími IT oblastmi, nebo poskytují další poradenskou činnost). A pokud se chcete dostat z písečku jednoduchých webů do prosperujícího moře eshopů  a úspěšného podnikání, musíte si osvojit nejen technické dovednosti, ale i obchodního ducha a souvislosti.

Pojďme se podívat, jaké blogy stojí za přidání do RSS čtečky, aby vám neunikla žádná novinka.

Marek Prokop a společnost H1.cz

V IT světě je již dlouhé roky velmi známé jméno Marek Prokop. Spoluzaložil agenturu H1.cz. Nyní se věnuje poradenství v oblasti internetového marketingu. Před časem byly hodně známé jeho dva blogy: Sova v síti (o tvorbě webových stránek, SEO a internetovém marketingu) a Všemi osmi (o webových aplikacích). Bohužel jsou dlouhodobě neaktivní a nové články na nich nenajdeme. Pro aktuální články si tak musíte na stránky společnosti H1.cz, kde už najdeme široký kolektiv autorů. Nemusíme zoufat, že se nejedná pouze o osobní blog, ale právě naopak. Firma má za sebou dlouholetou praxi, spolupracuje s největšími firmami u nás, takže se jedná o blog, kde který je opravdovou studnicí informací.

Petr Soukup

Pokud se zaměřujete na eshopy, může se  vám jako autor líbit Petr Soukup. Píše blog, který se na tuto oblast primárně zaměřuje. Samotný blog najdete na Souki.cz a dozvíte se vše o provozování eshopů a technologickém zázemí. Provozuje také službu Simplia.cz, která nabízí tvorbu jedinečných e-shopů. Nabízí pronájem eshopů a také affiliate sítě. Soukup tak přináší informace ze světa tvorby eshopů a jejich provozu, ale dělí se i o zkušenosti s podnikáním obecně.

Ivan Sárközi

Obchodování na internetu, problematika domén a oblast SEO, to vše najdete na jeho stránkách 404m.com. Kromě spousty postřehů jeho blog vyniká tím, že zde rostou články jako houby po dešti, což není zcela běžné a je to příjemně osvěžující.

Jan Tichý

Jan Tichý má za sebou kus pořádné práce, kdy se již od střední školy zaměřoval na programování, ekonomickou žurnalistiku a především informační a znalostní inženýrství na VŠ. Mnoho zkušeností získal během působení v H1.cz a Jyxo.cz. V současnosti provozuje analytickou a poradenskou agenturu Medio Interactive. Má svůj osobní blog, kde však v současnosti nenajdeme aktuální články. Na stránkách agentury však blog najdeme a můžeme sledovat příspěvky nejen od Tichého, ale i od jeho spolupracovníků. Takže rozhodně pojďme do toho!

Osobních nebo firemních blogů najdeme nejen v českém, ale i anglickém jazyce velmi mnoho. Rozhodně se jedná o formu informací, které je dobré sledovat, protože jsou výborným doplňkem standardních kanálů. Doporučujeme mrknout i do zahraničí, kde se otevírají další a další možnosti.